1.    روشهای مطالعه ریاضیات    
  2.    متفاوت در آموزش   
  3.    متمایز در یادگیری   
  4.    تقویت استعداد   
  5.    نکته های طلایی   
  6.    بکارگیری روش های استاندارد   

آخرین خبرها

حذف کنکور دانشگاه آزاد فرصت دوباره را از داوطلبان گرفته است

دانشگاه آزاد اسلامی با بهره گیری از اسناد بالادستی نظام همچون سند چشم انداز، سند علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، نظرات نمایندگان، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی سند توسعه ششم خود را تدوین کرده است...

 

http://www.drmalekiedu.ir/images/image/82.jpg

 

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در جلسه شورای راهبردی معاونت مجلس که با حضور چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: از دیدگاه‌های نمایندگان مجلس در مدیریت دانشگاه و تنظیم آیین نامه‌ها و بخشنامه‌ها بهره می‌بریم.

 

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی یک الگوی جهانی است که باید از حیثیت، توان و کیان آن ازطریق تأثیرگذاری بر افکارعمومی دفاع شود تا نظرات منفی که پیرامون آن وجود دارد، از بین برود.

 

وی با تأکید بر کیفی سازی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی باید با برنامه ریزی دقیق و جامع نسبت به برخی نگاه‌های منفی که در مورد دانشگاه وجود دارد، اقدام کنند.

 

وی افزود: به عنوان مثال واحد دندانپزشکی تهران یا خوراسگان از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار بوده به گونه ای که با بهترین دانشگاه‌های دولتی رقابت می‌کند. این چهره مناسب باید در مورد سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی نیز تعمیم یابد.

 

 میرزاده: بنای مدیریت این دانشگاه را از ابتدا بر پایه بهره مندی از خرد جمعی نهاده‌ام.

 

میرزاده در ادامه این جلسه اظهار داشت: خود را بی نیاز از مشورت صاحبنظران و کارشناسان نمی‌دانم و بنای مدیریت این دانشگاه را از ابتدا بر پایه بهره مندی از خرد جمعی نهاده‌ام.

 

وی با اشاره به اصلاح روند تدوین آیین نامه‌ها و بخشنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی طی دو سال گذشته گفت: با همفکری صاحبنظران توانستیم مجموعه ۳۰ هزار صفحه‌ای قوانین دانشگاه آزاد اسلامی را در یک مجلد 3هزار صفحه‌ای گردآوری و منتشر کنیم.

 

تابش: باید ضریب تأثیر دانشگاه آزاد اسلامی را در حل مشکلات اقتصادی نیز افزایش دهیم.

 

محمدرضا تابش، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از متناسب نبودن رشته‌های دانشگاهی با نیاز مناطق جغرافیایی اظهار داشت: متأسفانه پژوهش‌های دانشگاهی، کاربردی نبوده و اثرات آن در جامعه مشهود نیست. سالانه تزهای بسیاری از سوی دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد ارائه می شود اما تاکنون دردی از جامعه دوا نکرده است.

 

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی توانست به خوبی پا به حوزه آموزش عالی کشور گذارد و مشکلات بسیاری را حل کند اما باید سعی کنیم ضریب تأثیر این دانشگاه را در حل مشکلات اقتصادی نیز افزایش دهیم.

 

ابوالقاسم خسروی سهل آبادی، نماینده مردم تربت حیدریه نیز در این جلسه خواستار سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی و ورود سازمان سما به این حوزه شد.

 

رضا عبدالهی، نماینده ماهنشان گفت: در جهانی زندگی می کنیم که رقابت حرف اول را می‌زند. باید سعی کنیم هم دانشگاه های دولتی و هم دانشگاه آزاد اسلامی به جایگاه قابل قبولی در رنکینگ‌های جهانی دست یابند.

 

وی افزود: یکی از گرفتاری‌های اقتصاد امروز ما این است که به دلیل پایین بودن کیفیت مواداولیه، تولیدات ما در بازار جهانی جایی ندارد و بسیاری از منابع و تولیدات ما به همین دلیل هدر می روند.

 

عبدالهی در پایان تأکید کرد: علمی که به تولید ثروت نیانجامد، هدر رفت سرمایه است.

 

شهریاری: دانشگاه آزاد اسلامی تأثیر بسزایی در رفع ناهنجاری‌های جامعه دارد

 

حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید دید در هر استانی چه پتانسیل‌ها و ظرفیت‌هایی وجود دارد تا برای ایجاد رشته و اشتغالزایی در آن برنامه ریزی کرد.

 

وی ضمن تقدیر از برنامه‌های میرزاده بخاطر توسعه تحصیلات تکمیلی افزود: از دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهیم برای توسعه مناطق در هر استان متناسب با نیازهای آن، برنامه ریزی کند. مطمئنیم دانشگاه آزاد اسلامی با برنامه‌های خوبی که آغاز کرده، تأثیر بسزایی در رفع ناهنجاری‌های جامعه خواهد داشت.

 

هروی: دولت باید دانشگاه آزاد اسلامی را تقویت کند

 

جواد هروی، رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دولت باید دانشگاه آزاد اسلامی را تقویت کرده و از آن در مسیر توسعه کیفی حمایت کند. دانشگاه آزاد اسلامی بعد از توسعه کمی و کیفی در داخل کشور، باید به دنبال توسعه در دیگر کشورها نیز باشد. امروز زمان مناسبی است که دانشگاه آزاد اسلامی در خاورمیانه نیز توسعه پیدا کند.

 

میرزاده پس از شنیدن نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این جلسه برای من بسیار مسرت بخش است و قطعاً از نکاتی که توسط نمایندگان مجلس مطرح می شود، در تدوین بخشنامه‌ها و آیین نامه‌های دانشگاه استفاده خواهم کرد.

 

وی نمایندگان مجلس را کارشناسان کشوری دانست و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با بهره گیری از اسناد بالادستی نظام همچون سند چشم انداز، سند علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، نظرات نمایندگان، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی سند توسعه ششم خود را تدوین کرده است.

 

میرزاده با بیان اینکه این سند مبتنی بر آمایش سرزمینی و با توجه به شرایط ۳۱ استان تدوین شده است، گفت: در مجموعه بزرگی مثل دانشگاه آزاد اسلامی، حرکت بدون داشتن چشم انداز و برنامه، مانند قدم گذاشتن در تاریکی است.

 

وی ضمن انتقاد از برخی دیدگاه‌ها در مورد پایین بودن سطح علمی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همانگونه که می‌دانید، در زمان حاضر بهره هوشی تنها براساس IQ سنجیده نمی‌شود بلکه اکثر روانشناسان مولفه‌های دیگری از جمله هوش هیجانی، هوش معنوی، هوش سیاسی و هوش مدیریت را نیز لحاظ می‌کنند. از سوی دیگر جالب است بدانید بسیاری از دانش آموختگان این دانشگاه موفق به ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در بهترین دانشگاه‌های دولتی می‌شوند.

 

وی افزود: متأسفانه ادغام آزمون سراسری با آزمون دانشگاه آزاد باعث اضطراب برای بسیاری از داوطلبان و خانواده‌های آنها شده است چرا حذف کنکور دانشگاه آزاد اسلامی، فرصت دوباره را برای داوطلبانی که احیاناً با استرس و فشارهای روحی مواجه هستند، از بین برده است.